Siber Güvenlik JET Hızlandırma Programı Başladı
13 Aralık 2019

HAVELSAN tarafından gerçekleştirilen, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından desteklenen 10 haftalık Siber Güvenlik JET Hızlandırma Programı başladı.

EN ÖNEMLİ YATIRIMI İNSANA YAPTIK

Açılış programında konuşan HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, 5 yıldır siber güvenlik alanına yatırımlar yaptıklarını belirterek, "En önemlisi insana yatırım. Bir çok eğitim düzenledik. İnsan yetiştirmeye çalıştık. Yarışmalar yaptık. Gençlerimizin ilgisini oluşturmaya çalıştık" dedi.

ÜRÜNLERİ DÜNYA PAZARLARINA AÇACAĞIZ

Yerli ve milli çözümlerin önemine değinen Atalay, yazılım alanında yeryüzünde yapılmış ne varsa HAVELSAN mühendislerinin daha iyisini yapabileceğini belirterek, "Jet Hızlandırma sürecinde katılımcılara tüm yetkinlikleri kazandırıp çıkan ürünleri dünya pazarlarına taşımayı hedefliyoruz" diye konuştu. Siber güvenlikte güçlü bir ekosisteme ihtiyaç olduğunu da belirten Atalay, bu nedenle Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesinin çok önemli bir görevi olduğunu kaydetti. Programa Savunma Sanayii Başkanlığı Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Mustafa Özçelik ile ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil ile HAVELSAN Ar-Ge, Teknoloji ve Ürün Yönetimi Direktörü Tacettin Köprülü de katıldı.

Mail Aboneliği
Haberleri ve projelerle ilgili gelişmeleri yakından takip etmek için
mail listemize kayıt olabilirsiniz.
Lütfen e-posta adresinizi girin.
Mail aboneliğiniz alınmıştır. Teşekkür ederiz.
Başvuru yapılırken bir hata meydana gelmiştir. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Captcha doğrulamasını geçemediniz.